Krv na papieri pri tvrdej stolici u 7 ročnej dcéry. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

moja 7 ročná dcérka má od malička pri kakaní tvrdšej stolice krv na papieri. Nič ju nebolí. Stolica nie je ani tvrdá, len kým nevytlačí prvé.

Keď bola menšia, tak doktor povedal, že to mávajú deti pri tvrdšej stolici.

Zrastie sa jej tá trhlina?

Máva to raz za 3 mesiace.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri tejto frekvencii ťažko povedať ako pomôcť. Tvrdosť stolice súvisí s jedlom a pitným režimom, takže sa zamerať na túto stránku - dostatočný pitný režim , dostatok vlákniny, menej múky, sladkostí a pohyb.

Je pravda, čerstvá krv je vždy po vytvorení trhlinky v oblasti konečníka, ktorá môže vznikať kvôli tvrdej stolici. Konečník vždy po stolici s krvou dobre umyť, môžete kúpiť aj masť Faktu, ak by ju svrbel, natrieť tým.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas