Krv v stolici mesačného bábätka. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

synček mal dnes na konci stolice aj prímes vlásočníc krvičky. Papá Nutrilon HA s stále má koliky. Stolica je normálnej konzistencie ako pri novorodencoch. Pri kakaní sa veľmi namáha a jeduje.

Potom mal stolicu bez krvi skoro celý deň a teraz večer zase v rovnakom malom množstve.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa krv v stolici bude opakovať aj ďalšie dni, prípadne vo väčšom množstve odporúčam návštevu lekára.

Takto jednorázovo v rámci dňa môže ísť iba o poškodenie sliznice na začiatku tvrdšou stolicou, ale ak by sa opakovalo môže ísť napríklad o alergiu na bielkovinu kravského mlieka, prípadne o nejakú formu črevnej infekcie (hoci ešte nepapá mäsko, už som sa stretla s Campylobacterom u štvormesačného len na umelom mliečku a ten môže spôsobovať krvavé vlákna v stolici - liečba je však len nasadenie probiotík, nejde o nič vážne).

Každopádne je potrebné to odsledovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas