Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý cumlík odporúčate pre mesačné dieťa?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

moja dula a zároveň laktačná poradkyňa mi dnes poradila, aby som ani nie mesačnému synčekovi ponúkla na upokojenie pred spánkom cumlík a nedojčila. Odôvodnila to tým, že ak dieťatko papá každú hodinu /hodinu a pol, nemá čas vytráviť a zbytočne je kvôli tomu nepokojné.

Doteraz som dojčila na požiadanie, tak ako to odporúčajú poradkyne z Mamily. Za necelé štyri týždne, čo je na svete, pribral vyše 1 100 g a to napriek tomu, že tesne po pôrode schudol takmer 400 g.

Vidím, že cumlík funguje a bábätko je spokojné, nechcem ale aby to negatívne ovplyvnilo dojčenie. Na druhej strane je úžasné, že dieťatko môžem uložiť do postieľky a mať dve hodiny pre seba, keď sám spí.

Keď už teda používať cumlík, ktorý by ste vy vybrali?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade schudnutie 400 gramov po pôrode (ak bábätko malo cez 4 kilá) je úplne bežná a nič výnimočné - bábätká štandardne môžu schudnúť počas prvých 10 dní do 10% pôrodnej hmotnosti, následne si to začínajú dobiehať.

V literatúre sa píše dojčiť na požiadanie, ja pri svojom dojčati som to tak sama nerobila, vždy som sa snažila dodržať minimálne aspoň 2-hodinový rozostup dojčení. Robila som to tak jednak kvôli mne samej - aby sa bábätko naučilo režimu, aby som sa ja vedela zariadiť atď - presne ako píšete. Dojčenie mi to neovplyvnilo v ničom.

Cumlík treba skúšať, ktorý bude Vášmu dieťatku vyhovovať, je to individuálne.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová