Rôzne chute v tehotenstve, iné pohlavie dieťaťa

14. aug 2023

Dievčatá aj vy ste to mali tak, že ste mali napr dve tehotenstvá a chute počas nich boli úplne iné a tak špecifické, že ste vedeli, že je to iné pohlavie? Ja som mala prvé tehu len s dvoma vracaniami, chutilo mi mäso, segedin, kyslé ovocie a saláma s rozkami na kila - chlapec. Druhé tehu úplne iné, cele tri mesiace som vracala a chuť som mala na sladké pečivo, jogurty - dievča.
Teraz mam 3 tehu, nevraciam ale je mi nevoľno, dobre mi je len keď jem 🙈 a do toho mi chuti všetko, slané prekladám sladkým a naopak 😁

vilma7
14. aug 2023

Nie, nič podobné som nemala. Ani v jednom tehotenstve som nevracala, ani v jednom som nemala žiadne chute, stravovala som sa úplne normálne ako pred. ani v jednom som nemala: pálenie záhy, predčasné kontrakcie, strie, spala som dobre až do pôrodov. V obidvoch som ale mala tehotenská cukrovku. Obe po 49.tke. a mam najskôr.synceka a potom dcérku.

rebrambora
14. aug 2023

Prezivam teraz moje druhe tehotenstvo.
Prve dvojicky - chlapci, teraz jedno - dievca.
Uplne dobodky rovnake. Prvych par tyzdnov som mala chut na cigarety. Zhruba do 18tt nevolnosti, ziadne jedlo mi nechutilo a potom som ziadne cravings nemala. Psychicky stav nebudem komentovat, lebo to je a bol des.
Ale nejaky vnutorny pocit, ze sme si s muzom pri oboch tehotenstvach hned od zaciatku boli isty, co za pohlavia to budu.

deti95060810
14. aug 2023

ja som mala nevolnosti len pri prvom tehu...syn
pri ostatných tehot. som nevolnosti vôbec nemala - dievčatá.
mne sa veľmi podobali druhé a štvrté tehotenstvo - presne tie isté príznaky, úplne rovnaké - dievčatá sú ako dvojičky - veľmi sa podobajú aj keď je medzi nimi rozdiel 4 r.

10zabka
14. aug 2023

Mala som dve tehotenstvá. Pri prvom som vracala do konca 7- meho mesiaca, potom dokonca pri pôrode. Bola som veľmi citlivá na vône, všetko mi "smrdelo", obľúbené voňavky, dokonca aj vôňa kávy, ktorú som milovala. Mala som neskutočnú chuť na červené víno, ktoré som samozrejme nemohla 😀 Jedla som jablká, kilá. Pri druhom mi nebolo zle ani raz, nevadili mi žiadne vône, žiadne jedlá. Chutilo mi hlavne mäso a salámy. Chuť na kávu ma neprešla a na víno som si vôbec nespomenula. Mám dvoch synov 🙂

euka210
14. aug 2023

mam 3ch a pri prvom mi bolo zle, ale velmi som negrcala...cestoviny som nemohla, tie sli vonku stale. Pri druhom som grcala bud rano alebo vecer 3 mes. Pri 3.som skoro negrcala, celkom v pohode, myslela som, ze konecne teda dievca...ale nekonalo sa.

nika11103
14. aug 2023

Prosím prosím prosím . Skúste sa tu nad tým logicky zamyslieť . Ako by prosím POHLAVIE mohlo určovať to , aké budeš / nebudeš mat tehotenské nevoľnosti ? Veď použité sedliacky rozum prosím ! To už sa podoba tomu , že sex v ponožkách zaručí dievča ( alebo chlapca , to už neviem, ako sa to hovorí) , alebo že ako kmitá obrucka , take pohlavie bude … za tehotenské nevoľnosti / “voľnosti” , chute / nechute môžu úplne iné konštanty

lauriik
15. aug 2023

Pri prvom dietati som zacala jest maso (predtym mi nechutilo) - dievca. Pri druhom som maso prestala jest, napinalo ma z neho - dievca. ☺️

autor
15. aug 2023

@nika11103 ja nevravím, že chute ovplyvnia pohlavie 😁 ale je sranda ze jedna žena a napríklad tri tehotenstva úplne rôzne 😊 a ešte aj keď sú napríklad všetky tri pohlavia rovnaké 😃 ja som diskusiu písala pre pobavenie, porovnanie, nie preto, aby som na základe nej došla k určitým "vedeckym" výsledkom 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre