Má môj 10 mesačný syn potničky?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň,

naša pediatrička má momentálne tento týždeň dovolenku a ja sa obraciam s otázkou na Vás. Už asi 3 dni má môj 10 mesačný chlapček po telíčku vyrážky. Myslím si, že sa jedná o potničky po veľmi horúcich dňoch.

Snažím sa ho vetrať ako len ide, natieram Sudocremom. Dnes som skúsila aj tekutý púder, no nejako to neschádza.

Ako by som mu mohla ešte pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o potničky, ale lokalita v záhyboch môže svedčiť aj pre ekzém. Potničky zvyknú samé zmiznúť po čase, ale pri takomto náleze Vám poradím v lekárni si kúpiť hypermangán a spraviť mu večer vlažný kúpeľ bledučkoružovkavej farby.

Nech sa nepotí - ak nemusíte nekočíkujte v tomto horku. Resp. iba po tieni (čo sa ťažko dá, viem). Nech spinká na vyžehlenej bavlnenej plienke, dobrý pitný režim.

Ničím potničky nepotierať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas