Má môj 3-ročný syn na líčkach ekzém?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

skoro 3-ročný syn začal navštevovať škôlku. Zrejme zo stresu si začal olizovať ústa a natrieť si ich nechá, až keď zaspí. Do toho sa mu trochu spustil soplík, tak ma ošúchaný noštek. Najviac ma však trápia jeho červené líčka. Najskôr som si myslela, že je to zo zimy, ale začalo sa mu to objavovať už kedykoľvek, aj doma, keď je unavený. Večer, keď zaspí, mu to natieram vazelínou, do rána sa mu to upokojí.

Môže to byť ekzém?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto začervenania by som potierala skôr kozmetikou určenou na ekzematickú pokožku - napríklad Bioderma Atoderm, či LRP Lipikar, Excipial...

Do kúpeľa buď nejaký syndet alebo Linolu. Reakcia líčok môže byť aj na zimu. Dávate mu pred škôlkou nejaký krém proti chladu? Či asi netoleruje ani to...Teraz už bude teplejšie, tak už to vydrží aj bez toho, ale krémujte mu celé telo aj tvár vyššie spomenutými krémami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas