Má môj syn alergiu alebo šiestu chorobu?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

môjmu dvojročnému synovi sa približne v rovnakom čase vyhadzujú červené fľaky na nohách a rukách a do dvoch hodín zmiznú.

Ide o alergiu alebo o šiestu chorobu?

Dva dni mal horúčku a následne sa vyhodil. Neškriabe si to. Je čulý, papá, pije, hrá sa a teplotu už nemá.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

išlo o žihľavku - urticu. Neviem, prečo mi poslali túto otázku až teraz, lebo vidím, že bola vložená v 5/2020.

Práve pre ňu sú typické takéto kožné prejavy, ktoré sa prejavia a zmiznú. Znova sa prejavia na inej časti tela, zmiznú. A znova a znova. Zvyknú aj svrbieť a deti môžu byť nepokojné.

Príčin prečo vzniká je veľa a často na presnú príčinu ani neprídeme. Medzi najčastejšie príčiny patria akútne virózy (CMV, EBV, ale aj iné), parazitárne ochorenia (škrkavka detská), infekcia H. pylori. Použitie nových prostriedkov (aviváž, mydlo, krém, parfém), požitie niečoho nového v strave.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas