Má môj syn šiestu chorobu?

Zodpovedané
8. aug 2021

Dobrý deň,

syn mal od pondelka večera do stredy večera teplotu od 37,7°C do 38,9 °C. Keď mal nad 38,5 °C, tak som zrážala liekmi. Vo štvrtok mal okolo 37,7 °C, no do večera ustúpila a v piatok to vymizla úplne.

Syn sa však vyhádzal. Sú to malé ružovo červené fliačky. Začali na krku, tváričke, hlavičke. Už má aj na trupe a brušku a dnes začali aj na chrbátiku.

Je to šiesta choroba?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vyzerá to podľa toho, čo píšete aj podľa fotiek úplne na šiestu chorobu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas