Má môj syn stomatitídu?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

synovi sa pred dvomi dňami urobili afty. Zo začiatku mal len červené miesto, teraz má aj pľuzgieriky.

Ide o stomatitídu?

Je niečo, čo by mu mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú aftičky bolestivé môžete ich zvonka potierať Tantum verde. Na paličku do uší si namočte Tantum, alebo genciánovou violeťou.

Kúpte cebion multi sirup - dávajte 5/10ml podľa veku. Môžu prísť aj teploty. Kúpte si do záasoby Paralen /Nurofen.

Ochorenie zvykne odznieť za týždeň, nevyžaduje antibiotiká. Prechodne možno bude synček menej jesť, je ale potrebné, aby pil dostatočne - napriek možnej bolesti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas