Má moja 11 ročná problémy kvôli poruche štítnej žľazy?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

moja 11 ročná dcéra má viacero zdravotných problémov, a preto sme začali navštevovať odborných lekárov. A to gastroenterológa pre bolesti bruška a potravinové alergie. Alergológiu pre potravinovú alergiu a alergiu na peľ a trávy. A reumatológiu kvôli bolestiam kĺbov. Zápal jej nezistili.

Nemá nijaké vážne diagnózy. Dostali sme sa aj na endokrinológiu, kde jej zistili zvýšené hodnoty ATG Anti TG 6,25 a ATPO Anti TPO 16,25.

Dcéra býva unavená, máva bolesti hlavy, a nevoľnosť, ale nezvracia.

Môžu tieto problémy pochádzať aj z poruchy štítnej žľazy?

Nemala by dcéra užívať pri týchto hodnotách už nejaké lieky?

Dá sa to upraviť životosprávou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ túto informáciu Vám ja nemôžem interpretovať, nakoľko neviem, aké sú referenčné hodnoty daného laboratória, aké bolo TSH a fT4 a ďalšie súvislosti.

Na výsledok a zhodnotenie sa musíte opýtať endokrinológa, ktorý vyšetrenie indikoval.

Zvýšené protilátky môžu hovoriť o autoimunitnom ochorení ŠŽ. To je nutné liečiť liekmi. Úprava životného štýlu nie je dostačujúca a nie je riešením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas