Má moja 15 mesačná dcérka horúčku zo zúbkov?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

moja 15 mesačná dcérka má druhý deň horúčku. Predvčerom v noci sa zobudila s teplotou 38,5°C Veľmi plakala a nevedela zaspať.

Cez deň je v poriadku, nemá soplík, kašeľ a ani nič, čo by nasvedčovalo chorobe. Trochu sa tak napínala. Myslela som si, že ju bolí bruško. Kaká a papá normálne. Včera opäť teplota 39,3°C. Zobudila sa s plačom, ale po vypití mlieka hneď zaspala.

Dnes cez deň horúčku nemala a vyzerala byť v poriadku. K večeru jej však stúpa.

Je to zo zúbkov?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o teplotu pri zúbkoch.

Ak teplota trvá viac ako 3 dni, tak je potreba kontrola detským lekárom (aby sa vylúčila iná možnosť prečo teplotuje).

Inak znižovať teplotu podľa hmotnosti a dbať na dostatočný príjem tekutín a pokojový režim.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas