Má moja dcéra zlú imunitnú odpoveď?

Zodpovedané
23. sep 2021

Dobrý deň,

dcérka bola očkovaná na rotavírus a dostala norovírus. Skončili sme v nemocnici na infúziach. Bola očkovaná na osýpky a dostala osýpky.

Je možné, že ma moja dcéra zlú imunitnú odpoveď?

Čo nám odporúčate?

Má význam ju očkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

rotavírus a norovírus sú iné vírusy. Očkovanie proto RV nechráni jedinca pred NV.

Čo sa týka osýpok, nestáva sa to často. Nie som taký odborník v tejto téme, aby som z toho vedela urobiť nejaký záver, ale na stránke www.sprievodcaockovanim.sk taký odborník je.

Skúste otázku vložiť tam a odpovie Vám 1 z našich slovenských naj odborníkov na očkovanie detí, reakcie imunity po očkovaní atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas