Má moja dcérka podľa RTG zlomenú nožičku?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka skákala na trampolíne a trochu si ohla nohu. Boli sme aj na pohotovosti. Dali jej dlahu s tým, že presne nevedia čo jej je. Nôžka je v sadre, ale nevedia, či je to zlomen.

RTG: V bočnej projekcii pretrváva atypické línia prejasnenia v oblasti appexu fibularného malleolu v.s. infralcia.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide, pravdepodobne, o zlomeninu vonkajšieho členka, bez posunu.

Liečba je adekvátna, neviem aký vek má dcérka, ale asi bude u nej aplikovaná sadrová dlaha na 3 - 4 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas