Žiarenie RTG a tehotenstvo

lily14
21. jan 2020

Ahojte som tehotná 1 trimestr a dcérka má zlomenú nohu..chodím s ňou každý týždeň na rtg,moja otázka ...jasné že nejdem dnu do miestnosti kde jej robia RTG len potom či z nej nič nevyžaduje neviete!? Neviem to nájsť. . dakujem

marlenka222
21. jan 2020

@lily14 veď dcéra neprechádza žiarením ako v budove vybuchnutej elektrárne v cernobyle.... Pokiaľ s ňou nejdeš dovnútra kde samozrejme je nejaké žiarenie. Asi by boli všetci v ohrození keby sa šírilo žiarenie aj von. Či myslíš že si jediná tehotná ktorá streta ľudí, ktorí týždenne chodia na RTG? Takých je
.... Nezamyslaj sa nad takýmito krajinami, lebo skončíš ako v bubline. Nedotykat, nedychat, pozor som tehotná. Ľudia okolo teba možno tvojmu nenarodenému dieťaťu môžu viac ublížiť prenášanie chorôb ako RTG.

sisa_s
21. jan 2020

@lily14 nie 🙂 rtg ak je zapnuty, tak su dvere zatvorene, po vypnuti ziarenia a otvoreni dveri nic neunika 🙂

lily14
autor
21. jan 2020

@sisa_s viem že neunikla...myslela som či z nej už nejde žiarenie na mňa ...sorry keď sa pytam

sapetka
21. jan 2020

@lily14 preco musi chodit kazdy tyzden na rtg?😯

lily14
autor
21. jan 2020

@sapetka má zlomenú nôžku tak kontrola či dobre zrasta

sapetka
21. jan 2020

@lily14 chuda.. tak casto ozarovana to tiez nie je dobre

lily14
autor
21. jan 2020

@sapetka veď viem...no čo mám robiť. Tiež som vravela či nie často...oni hneď...chcete to potom lámať keď to zle zrastie a neskontrolujeme

miriam1983
21. jan 2020

@lily14 keby to tak bolo,tak by zuadna sestricka na rtg,ct ci mr nemohla mat deti. Ved tam pracuju aj ked su tehotne.

gab1sol
21. jan 2020

@lily14 keď som mala zlomený prst, mala som podozrenie, že som už tehotná. Tak som to tam s doktorkou riešila. Dali mi tú "zásteru", natočili ma tak, aby som bola čo najviac chránená, ubezpečili ma, že ten lúč je presne mierený na zranený prst, že je to bezpečné. Neostávalo mi nič iné, len im dôverovať, keďže nie som medik, aby som to vedela zhodnotiť. A tehotná som bola a malá čoskoro oslaví 2 roky a je úplne v poriadku. Neboj, ak čakáš na chodbe, malá na teba určite neprenáša žiadne žiarenie. 😉

veronikaszabova
21. jan 2020

@lily14 fuuuha, nas syn mal komplikovanu zlomeninu lokta a za celu dobu mal 3x RTG.

lily14
autor
21. jan 2020

@veronikaszabova tak naša spiralovitu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre