Má moja dcérka reakciu na očkovanie MMR, alebo je ozaj chorá?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

dcérka bola dnes doobeda očkovaná vakcínou MMR. Pani doktorka ju vyšetrila, všetko bolo v poriadku, tak ju zaočkovala. Avšak poobede sa dcérke pustil soplík, večer mala teplotu 37,5.

Má byť toto reakcia na očkovanie, alebo sa jej choroba prejavila po očkovaní?

Môže to mať na ňu nejaký vplyv?

Momentálne sa nám budí s plačom, lebo má upchatý noštek.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skôr bola v inkubačnej dobe iného ochorenia, alebo napríklad nemôžu ísť zubky? Očné? pri tých sú časté aj soplíky aj takéto zvýšenky, plus budenie s plačom. Môže byť.

Zvýšená teplota však môže byť aj po očkovaní, len ten soplík skôr nie ako áno.

Čo sa týka vplyvu, po očkovaní je telo "vyburcované" k tvorbe protilátok a teda mierne oslabené, takže boj proti inému vírusu je preň náročnejšie. Preto buďte tieto dni viac v pokoji, nenavštevujte iné detičky a dajte si pauzu aj od jašenia vonku. Na prechádzky v kočíku chodiť s dcérkou môžete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas