Má moja trojmesačná dcéra skrytý reflux?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

mám podozrenie že moja trojmesačná dcéra má skrytý reflux. Ide o to, že prevažne dojčím poležiačky a väčšinou pritom zaspí. Ale keď nezaspí a zoberiem si ju na ruky, aby si odgrgla. Buď sa jej neodgrgne vôbec, alebo po odgrgnutí jej nejaké mliečko vyjde. Neviem, či je to nesprávnou technikou držania, alebo ju skoro zoberiem na ruky.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

reflux nemá.

To, že trošku mliečka pri odgrgnutí výjde von, tak to je úplne bežné. Po väčšine papaní by si však odgrgnúť mala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas