Má moja trojmesačná dcérka červené vyrážky na tvári z chladného počasia?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

trojmesačnej dcérke sa dnes urobili na tvári červené fľaky - vyrážky. Má ich na lícach, vedľa úsť a na brade. Sú to všetko miesta, ktoré má skoro stále vlhké od slín, keďže si teraz stále cmúľa ručičky a slintá.

Zdá sa mi, že sa jej to zhoršilo poobede, keď sme prišli z prechádzky. Teraz večer to už má úplne červené. Nemyslím, že ju to nejako obťažuje.

Môže to mať z chladného počasia?

Ak nie, o aký problém môže ísť?

Aký prípravok jej pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tejto lokalite môže ísť aj o ekzém. Odporúčam návštevu lekára, aby ste prebrali stravu dieťaťa a kúpiť dermatokozmetiku buď Bioderma Atoderm alebo La roche posay Lipikar napremasťovanie.

Pokiaľ je v kočíku, do ktorého nefúka, tak by nemalbyť súvis s chladom. Pokiaľ je v nosiči a časť odhalenej tváre je vystavená mrazu, tak treba mazať Bioderma ABCDerm Cold Creamom.

Bioderma ABCDerm Cold Cream

  2 skúsenosti

Bioderma ABCDerm Cold Cream je ochranný a výživný krém na telo. Je vhodný na každodenné použitie a ošetrenie pokožky dieťaťa najmä v zime. Môže sa používať od narodenia (okrem predčasne narodených detí). Obsahuje jemnú parfumáciu.

La Roche-Posay LIPIKAR AP+

Rad prípravkov La Roche-Posay LIPIKAR AP+ je určený pre citlivú, suchú a atopickú pokožku. Je ideálnym pomocníkom proti podráždeniu a svrbeniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas