Má moje 5 mesačné dieťa prasknutú žilku v oku?

Zodpovedané
26. jan 2021

Dobrý deň,

moje 5 mesačné dieťa má asi prasknutú žilku v oku

Pri večernom kŕmení to nemala, dala som ju odgrgnúť a na chvíľku do hojdačky. Dala som jej do rúčky len plyšovú hračku a keď som sa vrátila zo sprchy, tak mala v očku také červené. Neplakala.

O aký problém môže ísť?

Máme ísť k lekárke?

Na fotke s bleskom je to fotka tesne po tom, čo som jej to na očku našla a druha fotka je z dnešného rána. Má to väčšie, ale skôr také rozpité.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste to popísali ako ste popísali, že je to náhle vzniknuté po kúpaní a zväčšilo sa, tak pravdepodobne naozaj o prasknutú cievku v oku pôjde a nemusíte ísť k lekárovi.

Ak by som to videla bez popisu okolo, myslela by som si, že či nejde o hemangióm.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas