Má moje dieťatko prasklinu alebo vadu od narodenia?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

stala sa nám nehoda a babätko si udrelo hlávku. Doktor mi z RTG výsledkov celkom nejasne povedal, či je to prasklina alebo len vada od narodenia.

Má podľa Vás moje dieťatko prasklinu alebo vadu od narodenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na RTG popise je napísané, že by mohlo teoreticky ísť aj o prasklinu. V dodatku je napísané, že treba to však zhodnotiť ku klinike dieťaťa.

Na CT - čo je presnejšia modalita ako RTG je napísané, že žiadna prasklina sa na kostre nenachádza. Ak by však bola nejaká neurologická klinika - zmena vedomia, plačlivosť, či naopak nezáujem o hračky, dvíhanie očiek dohora, pulzovanie fontanely, tak je nutná okamžitá návšteva pohotovosti.

Môj záver z tejto správy: Na CT sa nenašlo žiadne krvácanie, ani známka praskliny na lebke. Takže si myslím, že je všetko v poriadku a nemusíte sa báť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas