Má moje trojtýždňové bábätko soor?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

mám trojtýždňové bábätko a spozorovala som biely povlak na jazýčku, ktorý nejde zotrieť. A teraz večer aj aftička na hornej pere.

Ide o soor?

Môžem niečím potrieť?

V lekárni mi doporučili Neocide gél. Len nikde neviem nájsť či sa môže použiť pri takom malom bábätku.

Je nutná liečba u pediatra?

Akú liečbu odporúčate vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je Neocide neregistrovaný liek, ale "kozmetický výrobok", tak toto odporúčanie výrobca neuvádza. Na zahraničných stránkach sa uvádza, že sa použiť môže aj u predčasne narodených, aj bežných novorodencoch.

Pri soore je nutná liečba pediatrom na predpis, rovnako aj preliečenie bradaviek maminky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas