Mám dať dcéru do škôlky, keď práve v tom čase mám termín pôrodu?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

vychádza mi termín pôrodu akurát na čas, kedy dcéra pôjde do škôlky. A s tým sú spojené aj rôzne choroby.

Je vhodné dať ju do škôlky, ak bude domov nosiť choroby a doma bude novorodenec?

Môže také malé bábätko chytiť škôlkarské soplíky a podobné choroby?

Nie je to veľmi nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. Ak chcete môj osobný názor, tak asi by som si nechala svoje staršie dieťa aspoň šestonedelie doma. Ale nie je na to jednoznačné odporúčanie.

Ale príde mi to aj z ohľadu psychologického, že dcérka sa nebude cítiť "odstrčená", že ju ste dali do škôlky a bábätku sa venujete namiesto nej.

Možno by som zvážila skoršiu kolektivizáciu. Ešte dajme tomu mesiac, dva pred pôrodom.

Ak sa dá, odporučila by som dcérku pred nástupom do kolektívu zaočkovať proti kiahňam a hepatitíde A.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas