Mám navštíviť neurológa, keď si 2,5-ročný syn búcha v hneve hlavu o stenu?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

mám 2,5-ročného syna, ktorý si v silných záchvatoch hnevu búcha hlavu o zem alebo o stenu. Vždy sa ho snažím hneď zastaviť, no nie vždy sa mi podarí hneď dobehnúť. Bojím sa, že si ublíži. Robí to už dlho a začínam premýšľať, či je to v poriadku a či nie je vhodné neurologické vyšetrenie. Rozprávanie aj vedomosti sú u neho v poriadku, s tým nikdy nebol problém. Povahovo je však od začiatku veľmi výbušný a nervózny.

Aký postup navrhujete?

Ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som sa skôr s detským psychológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas