Modrina na zadočku

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

môj 6 mesačný synček má na zadočku od narodenia niečo ako modrinu. Je to dosť veľké. Bola som u našej pediatričky a tá povedala, že to musí mať niekto z rodiny. Mne sa zdá, že ako syn rastie, tak aj to sa zväčšuje.

Môže mu modrina spôsobiť nejaký zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o rôzne benígne kožné ochorenia - kongenitálny névus, mongolskú škvrnu, hemangióm, ale aj iné.

Ak kožná noxa rastie, upozornite na to Vašu pediatričku. Tá odporučí kožné vyšetrenie a dermatológ Vám presne povie o aký druh noxy ide a aký bude ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas