Mohla sa ročnej dcére urobiť diastáza?

Zodpovedané
6. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má rok a všimla som si, že občas, keď napne brucho, trochu sa jej uprostred od rebier až pupku vyduje "strieška". Je to vidieť minimálne, ale je.

Keď bola malé bábätko, tak mala pupočný pruh. Vyriešili sme to prelepovaním. Sama ešte nechodí, ale je obratná.

Je možné, že sa jej urobila diastaza?

Je nutné vyhľadať lekára neodkladne, alebo stačí na poradni v 15 mesiacoch?

Môže sa jej vrátiť pupočný pruh?

Nemá žiadne iné problémy, je to živé a zdravé dieťa.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte nutne ísť ani k lekárovi, pokiaľ je vo Vašom bydlisku možnosť ísť k súkromnému fyzioterpaeutovi. Mal by nález určite zhodnotiť a dcérke navrhnúť cvičenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas