Mohla vzniknúť dcérke struma a zvýšiť sa TSH kvôli himalájskej soli?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 10 ročnej dcérky. V máji mala normálnu hodnotu TSH. Počas leta konzumovala himalájsku soľ (spolu plus mínus 3 mesiace) a v decembri mala tieto zvýšené hodnoty a strumu. Iné potraviny jedla normálne, bojím sa, že som jej spôsobila zdravotné problémy.

Mohla vzniknúť dcérke struma a zvýšiť sa TSH kvôli himalájskej soli, ktorú jedla namiesto jodidovanej kuchynskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky aj áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas