Mohlo si bábätko padnutím hlavy na môj hrudník ublížiť?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

moje dieťatko má 2,5 mesiaca a cvičíme dvíhanie hlavičky. Papal asi 15 minút MM a potom som ho dala do zvislej polohy na mňa. Videla som, že mu ide von mliečko, dala som mu aj podbradník. Keď bol na mne na brušku, držal hlavičku, ale len sekundu a potom mu prudko klesla na môj hrudník. Bojím sa, či sa mu niečo nestalo. Potom ma ovracal, ale to predpokladám, že kvôli tomu, že bol najedený a po jedle bežne trošku vracia. Len som sa zľakla, že mu hlava zrazu padla, nie postupne.

Mohlo si moje bábätko padnutím hlavy na môj hrudník ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie nemyslím si, že by mohlo prísť k nejakému úrazu pri takejto mechanike "pádu".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas