Mohol sa dieťaťu vrátiť reflux?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

3,5-ročný syn celý deň nezakašle, ale ako si ľahne do postele, tak začne kašľať. A aj ráno, keď sa zobudí. Boli sme aj na alergológii, tam bola alergia vylúčená.

Môže mať reflux?

Keď sa narodil, tak trpel na reflux. Okolo 9 mesiaca reflux pominul.

Aké ďalšie vyšetrenia máme žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto trošku znie ako alergia na roztoče. Respektíve možnosť, že sú v posteli roztoče. Skúste poriadne kvalitne vyvetrať a vyslniť matrac, vyprať a vyžehliť obliečky a hračky na vysokom stupni a robiť to pravidelne (najmä vetranie a slnenie matracov a obliečok).

Teoreticky môže mať aj reflux. Ten je síce v tomto veku netypický, ale môže byť. Deťom sa potom skúša nasadiť antirefluxná liečba a podľa toho, či sa zlepší, alebo nie sa určí ďalší diagnostický aj liečebný postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas