Mohol synček prekonať rotavírus bez problémov?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

mám 5 mesačného synčeka, ktorý má asi od narodenia v stolici málinko hlienov. Stolica má občas gélovú konzistenciu. Kaká raz za dva dni, stolica je oranžovej farby.

Synček prospieva po váhovej a aj po vývinovej stránke. Nemá problémy s bruškom a ani s vyprázdňovaním. Nemá teplotu, nezvracia a nehnačkuje. Mal iba novorodeneckú infekciu po narodení.

Po druhej dávke povinného očkovania kakal bez problémov 3x za deň. Odniesla som vzorku k lekárovi a v laboratóriu určili rotavírus v stolici. Lekárka povedala, že budeme zrejme hospitallzovaní na infekčnom oddelení.

Mohla infekcia prebehnúť aj takto skryto?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, infekcia môže prebehnúť aj skryto. To je ten šťastnejší prípad. Spôsobený je zrejme malým množstvom vírusu, ktorým sa nakazil, respektíve tým, že daný vírus nie je taký "silný", aby vyvolal horšie príznaky.

Čo sa týka hospitalizácie - pokiaľ synček nie je dehydratovaný, pekne prospieva ako píšete, nevracia a prijíma tekutiny, nevidím dôvod na hospitalizáciu iba preto, že má v stolici rotavírus.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas