Monitor dychu nám už 3x pípal. Kedy sú potrebné špeciálne vyšetrenia dieťaťa?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

syn má 13 mesiacov a monitor dychu nám pípal zatiaľ 3x. Vždy sme prišli a všetko bolo v poriadku. Tretíkrát sa to stalo včera v noci. Synček má sopeľ, tak spí s vyvýšenou hlavou.

Kedy treba s pediatričkou riešiť vyšetrenie srdiečka?

Sú iné špecifické znaky, ak by dieťa prestalo naozaj dýchať?

Nerada by som zbytočne stresovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je už použitie monitoru aj dosť otázne. Dieťa sa veľmi aktívne hýbe, podložka nemusí preto snímať jeho dychovú frekvecniu adekvátne, a preto môže monitor signalizovať.

Iné znaky toho, že dieťa prestane dýchať, ako signalizácia monitoru, či počutie na vlastné uši nie sú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas