Môže 13 týždňovú dcérku bolieť bruško po probiotikách?

Zodpovedané
5. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka má 13 týždňov a začali sme jej dávať probiotiká. Mám pocit, že dcérka je po nich ešte viac nespokojná. Ako keby ju bolelo bruško ešte viac.

Je to možné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aké probiotiká dávate? Veru som sa s tým ešte nestretla.

Probiotiká je treba dávať overené, lebo je na trhu veľa neoverených v tomto veku.

Probiofix ak riešite, že nie je dojčena, alebo ste po sekcii alebo ste atopici. Biogaia ak má koliky.

Inak plne dojčenému zdravému donosenému dieťatku, ktoré bolo rodene prirodzene nemusíte probiotiká dávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas