Môže byť dieťa očkované, keď má zelené šušníky?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

čaká nás prvé očkovanie spojené s rotavírusom, avšak dieťatko ma stále ráno po spánku trošku lepkavý zelený šušník. V priebehu dňa, keď mu čistím nos, tak to má bezfarebné alebo jemne do biela.

Má to dlhšie do zelena, ale nemá to stále každý deň.

Môže sa v takomto prípade očkovať?

Ako by ste postupovali vy?

Nádchu a ani soplíky nemá vôbec.

Môže to byť spôsobené aj vzduchom počas spánku, že sa mu takto do zelena sfarbia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno. Zelené šušniky po spánku nie sú prejavom akútneho ochorenia ale suchého vzduchu. Treba mu noštek čistiť, buď materským mliekom alebo Aliamare a podobnými produktami, poodsávať.

Pred každým očkovaním si doktor dieťatko vyšetrí a ak zistí, že nemá prejavy akútneho ochorenia a je všetko aj psychomotorický v poriadku tak sa dieťatko zaočkuje.

Ak kúrite v izbe kde máte dieťatko dávajte na radiátor vlhkú bavlnenú plienku. Ideálna teplota na spanie je 20 stupňov. Radšej dať drobčekovi pod pyžamko aj body a ponožky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas