Môže byť moje dieťa preočkované normálne podľa očkovacieho kalendára?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom preočkovania.

Môže byť dieťa, ktoré bolo skoro ako 7 ročné očkované proti tetanu, záškrtu a čiernemu kašľu preočkované normálne podľa očkovacieho kalendára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade - ak sa základné očkovanie začalo vykonávať od 7. roku života, základné očkovanie pozostáva z podania z prvej dávky Tdap a dvoch dávok Td; preočkovanie sa vykoná v 13. roku života.

Najskôr však o 6 mesiacov od ukončenia základného očkovania.

Ďalšie preočkovanie vakcínou Td sa vykonáva o 15 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas