Môže dieťa medzi 4. a 6. mesiacom ochutnávať potraviny po malých lyžičkách, alebo ich len olizovať?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom imunologického okna.

Môže dieťa medzi 4. a 6. mesiacom ochutnávať potraviny po malých lyžičkách, alebo ich len olizovať?

Môžu sa dieťaťu s alergiou na mliečnu bielkovinu zaviesť potraviny ako orechy a citrusy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dieťa má potraviny ochutnávať, nie olizovať. Po 4. mesiaci začíname iba u detí dokrmovaných, u detí dojčených až od 6. mesiaca.

Orechy u detí do 3 rokov kvôli riziku vdýchnutia nie, citrusy môžete zavádzať, ale až po našom bežnom ovocí.

Stratégia zavádzania príkrmov je tu: https://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/a...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas