Môže dieťa prekonať šiestu chorobu aj viackrát?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šiestej choroby. Syn ju mal minulý rok v marci ako 1,5 ročný. Teraz ako 2,5 ročný ju podľa všetkého prekonal znovu s úplne rovnakými príznakmi.

Teploty z ničoho nič vyskočili na 39,5 °C, dieťa bolo apatické, iba ležalo, nechcelo jesť. Iba pilo. Čipky zabrali na pár hodín, následne teplota znovu vystúpila.

Na tretí deň teploty ako prišli, tak aj odišli. K večeru mal výsyp na celej hrudi, bruchu a mierne na končatinách. Nikde inde. Moč u doktorky bol v poriadku, CRP hodnota nízka.

Odporúčaný bol oddych, tekutiny a diagnóza - viróza (boli sme na druhý deň).

Máme aj 6 mesačné bábo.

Je vysoká pravdepodobnosť, že to dostane aj ono?

Ďakujem

Dobrý deň,

6. chorobu môžu spôsobiť 2 druhy vírusov, takže teoreticky môže mať aj 2x.

Inkubačná doba je 3 - 7 dní. Ak by dieťatko sa malo nakaziť, už by sa symptómy zrejme prejavili.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas