Môže dieťa pri hnačke piť miesto ryžového odvaru ryžové mlieko?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hnačky u dieťaťa.

Môže dieťa pri hnačke piť miesto ryžového odvaru ryžové mlieko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ryžové mlieko je svojím spôsobom ryžový odvar, ale aj s ryžou.

V zložení (Alpro) som našla toto: pitná voda, ryža (12,5%), slnečnicový olej, fosforečnan trivápenatý, morská soľ, stabilizátor (guma gellan), regulátor kyslosti (fosforečnany draselné), vitamíny (B12, D2). Sú tam zbytočne stabilizátory, olej a regulátory kyslosti. Navyše neviem ako sa ryžové mlieko priemyselne robí.

Ja by som radšej volila možnosť pripraviť si ryžový odvar doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas