Môže mať 7-mesačné dieťa hnačku po cvikle?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

môjmu 7-mesačnému dieťaťu sme zaviedli cviklu a má hnačku. Nič iné sme nemenili. Syn je plný elánu, nemá teplotu, je úplne zdravý, preto mi napadá len tá cvikla. Druhý deň zavádzania stolica 5x, z toho 3x hnačkovitá. Bežne má stolicu maximálne 2x za deň.

Môže mať hnačku z cvikly?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže (bola dostatočne tepelne upravená?). Ale aj nemusí. Môže byť iba náhoda, že sa zrovna zaviedla cvikla a on má nejakú ľahšiu črevnú virózu.

Po úprave stolice vydržte 3 týždne a potom podajte cviklu opäť a uvidíte, či bude reakcia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas