Môže mať 7-mesačné dieťa vpadnutú fontanelu?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

syn má rok a 7 mesiacov a od apríla pozorujem, že keď sedí či stojí, tak má vpadnutú fontanelu. Keď leží, je to v poriadku.

S pediatričkou som to už riešila viackrát, jej odpoveď však bola, že to mám nechať tak a mám synovi podávať vitamín D. Pitný režim má postačujúci a zdá sa mi, že sa máličko fontanela zmenšila a uzatvára sa. No aj tak som už zúfalá, či je to naozaj v poriadku, keďže naša pediatrička niektoré veci berie na ľahkú váhu. Rozumiem, že je stará škola, ale mám o syna strach a nechcem nič zanedbať.

Je to naozaj takto v poriadku, alebo by som s ním niekde mala ísť?

Nemohlo sa to stať aj preto, že keď chodil popod stolík, že si ju vtlačil?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku, ak nejaví žiadne iné známky dehydratácie. Teda sú pocikané plienky v dostatočnom množstve, nemá suché sliznice, plače so szlami, psychomotoricky napreduje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas