Môže mať dcérka hrčku v slabine z očkovania?

Zodpovedané
22. apr 2020

Dobrý deň,

mojej dcérke sa pod druhom očkovaní objavila hrčka v slabine. Boli sme u doktorky a všetko bolo v poriadku. Výsledky krvi boli aj na hematologicko -onkologickom oddelení. Zistili iba chudokrvnosť. Doktorka povedala, že u malých deti to je normálne a že to nemôže byť z očkovania.

Teraz som jej znovu našla zväčšenú uzlinu po treťom očkovaní nad kľúčnou kosťou.

Máme ísť znovu k doktorke?

Môže to byť z očkovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

zväčšené uzliny v slabinách aj na krku sú pre detský vek pomerne typické. V oblasti kľúčnej kosti sú však uzliny vždy trošku podozrivé a zaslúžia si zvýšené sledovanie.

Súvis s očkovaním nepredpokladám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas