Môže mať dieťa alergiu na jablko?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

synovi som začala podávať jablko ako príkrm. Robím ho tepelne upravené a rozmixované bez šupky a jadierok. Už pri prvom súste začal kašľať. Najprv som si myslela, že to je náhoda. &Skúsila dať ďalšiu a znovu to isté. Ako keby ho škriabalo v hrdle alebo ho z toho dusilo. Dnes som skúsila aj kúpenú výživu s obsahom jablka a rovnaká reakcia. Do polhodiny mal vždy stolicu riedku.

Je možné, že sú to príznaky alergie na jablká?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vyzerá to ako reakcia na jablká. Neviem koľko má synček mesičikov, ale do roka by som jablká pri takejto reakcii nedávala vôbec.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas