Môže mať dieťa ťažkosti z prechodu mlieka na dvojku?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

máme antirefluxné mlieko na predpis,lebo dieťa má ešte stále tichý reflux. Nedávno sme prešli z 1tky (Sunar AR) na 2ku na odporúčanie pediatra. Avšak odrazu mi začala dcérka pred spaním mostíkovať, hádže sa, je jej ťažko pokiaľ si negrgne.

Príkrm máme zavedený iba obed. Ovocie aj kaše odmieta. Skúšala som na olovrant zeleninu a pár dni to akceptovala. Posledne dni však odmieta aj obed (zúbky jej nejdú). Rovnako mi začala odrazu výrazne menej spinkať cez deň.

Môže jej byť tak ťažko práve z 2ky UM?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. Mne to vyzerá na zúbky. Ale ak vidíte naozaj súvislosť s podaním 2kového mliečka, tak asi to bude tým. Ale 2kové mliečko má v diéte opodstatnenie.

Asi by som na Vašom mieste skúsila prejsť naspäť na 1tku, odsledovala či sa stav vráti do predošlého a potom zasa skúsila dať 2ku.
Ak bude stav pretrvávať, tak by som potom nedala Sunar AR 2, ale obyčajný Sunar 2. A radšej dávala Gastrotuss sirup.

Prechodom na tuhú stravu sa reflux určite bude zlepšovať, ale chce to čas, aby bábätko začalo viac papať.

Odmietanie príkrmov nie je nič výnimočné. Dieťatko si musí na prijímanie stravy zvyknúť. Určite to postupne pôjde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas