Môže mať dojčené bábätko zelenú stolicu kvôli Hedelixu, ktorý som užívala?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moje bábätko má 3 mesiace a 20 dní. Je plne dojčené, ale posledné dni dosť veľa plače. Ruky má stále v ústach stále, slintá. Má sople, ktoré netečú. Dnes ma znepokojilo aj to, že malo zvláštnu zelenú stolicu. Podávam iba vitamín D a probiotiká. Ja som bola nedávno chorá, mala som bolesti hrdla a kašeľ. Užívala som sirup Hedelix 3x denne.

Môže mať bábätko zelenú stolicu a bolesti bruška kvôli tomu, že som užívala tieto kvapky?

Ďakujem

Dobrý deň,

bábätko môže mať občas zelenú stolicu. Ovplyvňuje to strava matky (takže aj lieky), ale aj aktuálny stav mikrobioty. Nie je to niečo čo vás musí nutne znepokojiť, ak inak je v poriadku a spokojné. To, že veľa slintá a má ruky v ústach je súčasťou tohto obdobia. Je to pre ne v tomto veku úplne normálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas