Môže mať kašeľ a zvýšená teplota súvis s očkovaním?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

včera som bola so synčekom na prvom očkovaní. Má 3 mesiace, bol zdravý, bez soplíkov a kašľa. Lekárka ho prezrela, všetko bolo v poriadku. V noci však začal sopliť a mierne kašľať. Veľmi sa bojím či som mu tým očkovaním nejako neublížila. Dnes ráno mal teplotu 37,7°C. Prvá dcérka bola úplne bez reakcie.

Môže mať tento jeho stav súvis s očkovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ je málo častou rekaciou na očkovanie, ale môže byť. Zvýšená teplota je veľmi častá. Sú to reakcie, ktorých sa netreba báť. Do 48 hodín by mali zmiznúť.

Môže však ísť aj začínajúci infekt. Ak by stav pretrvával viac ako 48 hodín je to pravdepodobnejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas