Môže mať syn vodnatú stolicu z Vigantolu?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

môj dvojmesačný syn má už asi 3 týždne vodnatú stolicu. Farba je žltá. Doktorka mu dala Hylak kvapky, ktoré mu dávam už vyše týždňa, ale nič sa nezmenilo. Dostáva aj Espumisan a Vigantol.

Môže byť vodnatá stolica z Vigantolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžu byť, ale skôr si myslím, že jeho stolica je proste ešte taká.

Gastrointestinálny trakt sa stále vyvíja a riedka stolice v tomto veku nie je ničím nezvyčajným.

Pokračujte v podávaní probiotík. Radšej by som dávala Probiofix/Biogaia ako Hylak, aj Vigantol, Espumisan podľa potreby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas