Môže mlieko Beba negatívne vplývať na trojtýždňové dieťatko?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobre deň,

mám trojtýždňového chlapčeka, ktorý sa narodil pár dní po termíne prirodzeným spôsobom. Nedojčím ho, lebo nemám mlieko. Na podnet z pôrodnice mu dávam Bebu.

14 dní to bola Beba HA 1, ale z nej dosť grckal. Stolicu mal cca 10x denne. Tak sme prešli po porade s lekárkou na Bebu comfort. Zdá sa mi, že ho viac bolieva bruško, že je nepokojný, zle spinká a tiež grcká.

Je ešte maličký, aby som mu menila mlieko po tretíkrát. Nechcem mu tým uškodiť.

Môže mať značka tohto mlieka negatívny vplyv na syna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak má synček Vami popísané ťažkosti mliečko treba zmeniť, v podstate ak mliečko nevyhovuje treba ho zmeniť. Vždy pri mliečko zostávame aspoň 5-7 dní (dávame mu šancu), ale ak vidíme, že nie je vhodné, tak ho meníme.

Každé bábätko je individuálne a každé reaguje na iné mliečko inak. To, čo robí dobre sestrinmu/susedkinmu/môjmu prvému bábätku dobre, nemusí robiť dobre inému, takže je to vždy o skúšaní.

V tomto prípade asi treba vyskúšať niečo iné, na trhu je toho naozaj veľa a neexistuje niečo ako "najlepšie" umelé mlieko.

Najlepšie bude to, ktoré bude synčekovi robiť najlepšie a vyhovovať v trávení a v spokojnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas