Môže sa dievčatko narodiť bez panenskej blany?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

mňa by zaujímalo, či sa môže narodiť dievčatko bez panenskej blany.

Je to chúlostivá otázka, ale zaujíma ma preto, lebo od narodenia dcéry som mala pocit, že nie som si istá, či tam dole to má tak vyzerať ako to vyzerá.

Vždy, keď som ju tam umývala a utierala, tak sa mi zdalo, že to tam má také otvorené. Keď bola menšia, tak všetko to bolo také maličké a človek presne nevedel. Už má 2 roky a je to tam také otvorené. U staršej dcérky to vyzerá úplne inak, je to tam pevné a žiadny otvor.

Mám to nejako riešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úprimne, ešte som niečo takéto neriešila.

Skôr pravdepodobné mi príde, že pri nejakej (veľmi necitlivej) manipulácii mohlo dôjsť k jej narušeniu. Ale všetko je možné, aj narodenie bez nej (deti sa rodia aj bez rúk, nôh, uší, takže možné to je.

Či to nejako riešiť?

Ani ako matka, ani ako lekár, nevidím dôvod riešiť to. Panenská blana by sa časom aj tak poškodila a odlúčila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas