Môže sa používať pri liečbe ovčích kiahni Tantum Verde?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

syn má od soboty kiahne. Čítala som, že sa na vyrážky môže dávať sprej Tandum Verde.

Je to ten, ktorý je určený na bolesť hrdla?

Syn absolvoval kúpeľ v hypermangáne, má už pľuzgiere. Nemám ani Fenistil a ani Dithiaden.

Ako mu môžem ešte uľaviť od svrbenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na uľavenie od svrbenia sú najlepšie celkovo podávané lieky - Fenistil, Aerius. Treba si dať predpísať od lekára.

Na potieranie napr. TannoHermal lotio alebo A-derma Cytelium sprej. Veľa mamičiek aplikuje aj Tantum Verde. Nie je na to vyslovene určený - je určený na použitie do dutiny ústnej.

Kúpať v hypermangáne môžete aj 3x denne, v takej chladnejšej vode.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas