Môže uškodiť, ak som dala viac Cefzilu?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň,

malý mal zápal priedušiek, bol mu predpísaný Cefzil 3,3 ml každých 12 hodín. Má 11 kg, 2 roky. Avšak ja som dala o 0,3 ml viac, keďže som mala zlú striekačku.

Môže mu to uškodiť?

Dúfam, že som mu neublížila. 😔 Všimla som si to na 4. deň. Dáka zvláštna striekačka... nechápem, ešte sa mi to nestalo. Ale tak niekedy mi vedel aj vypľuť, nie vždy celé zjedol.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie určite nie, táto dávka je úplne v poriadku. Niektoré deti tejto váhy užívajú dávku aj vyššiu, závisí od vážnosti infekcie - ale teda každopádne ste určite neuškodili.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas