Môžem dať dieťa, ktoré ešte nesedí na nevyhnutý čas do jedálenskej stoličky?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

moja 8,5 mesačná dcérka začala pri kŕmení vymýšľať v kresielku. Dvíha sa, otáča sa a tým pádom vôbec nepapá.

Plazí sa, začína sa dávať na štyri, no sama ešte nesedí. Keď som skúšala, tak rovnováhu udrží, ale do sedu ešte nejde.

Je zdravotne ok, ak by som ju na čas nevyhnutný na kŕmenie posadila do jedálenskej stoličky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na nevyhnutný čas iba ak to inak nejde. Ideálne to však nie je. Väčšina stoličiek je polohovateľných, takže ak by ste ju nedali do úplného sedu to by bolo najlepšia možnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas