Môžem dcérke s obojstranným zápalom pľúc pomôcť inhalovaním?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

včera sme boli so 4-ročnou dcérkou na RTG hrudníka.

DAT O2: 90-93 po podaní Ventolinu 93 - 94%. Výsledok RTG je Bronchopnemonia bilat.praecipue l.dx.

Dostali sme antibiotiká. Ak sa jej pohorší, tak nastúpiť na príjem. Povedali, že má obojstranný zápal pľúc.

Môžem dcérke pomôcť inhalovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérke pomôžu najmä antibiotiká ako hlavná liečba zápalu pľúc. S inhaláciou by som počkala kým sa jej stav trošku nezlepší - podľa saturácie sa jej teraz ťažko dýcha.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas