Môžem ísť na prechádzku s dieťaťom, ktoré má angínu a berie antibiotiká?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na menšie prechádzky a kočíkovanie, keď syn berie antibiotiká Cedrox sirup. Má angínu a kašeľ. Pediater nám povedal a aj som tiež názoru, že čerstvý vzduch dieťaťu prospieva. Plus má prírodný vitamín D, keď je slniečko. Kým nemá teplotu môže ísť, ale nie moc behať, aby sa nespotil.

Na druhej strane som počula názor, že keď má dieťa antibiotiká, tak von nemôže. Syn mal v noci 38,4°C, ale cez deň teplotu nemal.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa, ak dieťa nemá zvýšenú teplotu, tak na krátku prechádzku ísť môže. Neviem ako máte staré dieťatko, či rozumie tomu, čo je nejašiť sa (lebo deti mimo teploty vedia byť úplne vo forme a zrazu bum a majú 39°C. Takže rodič musí byť ten "rozumný". Do kočíka na spánok samozrejme tiež. Nechodiť však ďaleko od domu - ak by sa zobudil v dôsledku zvyšujúcej sa teploty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas